034-32658430

شماره دفتر مرکزی

09134406630

کارشناس فروش

استانداردهای DIN آلمان

فهرست مطالب

استاندارد DIN یکی از شناخته شده ترین استانداردها در جهان است. این استاندارد در آلمان در سال ۱۹۱۷، ایجاد شد و طیف گسترده ای از زمینه ها را پوشش داد که شامل حدود ۳۴۰۰۰ سند استاندارد است.

استاندارد DIN یکی از استاندارد‌های بین‌المللی مربوط به کشور آلمان است که مجموعه‌ای از قوانین و مقررات ساخت, تولید, اندازه‌گیری و تست محصولات تولیدی صنعتی را در بر می گیرد. شرکت شیدور گستر بوتیا با توجه به دارا بودن تجهیزات تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن ساخت کشور آلمان، این استاندارد را برای تولید محصولات خود مورد استفاده قرار می‌دهد.

لوله پلی اتیلن (لوله پلی اتیلن تک جداره و لوله پلی اتیلن دو جداره) اتصالات و منهول پلی اتیلن بهترین گزینه برای سیستم‌های انتقال سیالات در پروژه‌های بزرگ و کوچک صنعتی، نیروگاه‌ها و سیستم آبرسانی است. سیستم‌های فاضلاب شهری، سیستم‌های گازرسانی, لوله‌های لایروبی و پروژه‌های بزرگ آتشنشانی بهترین پیشنهاد برای استفاده گسترده از لوله و اتصالات پلی اتیلن هستند زیرا بر طبق این استاندارد در برابر تعداد بیشماری از مواد شیمیایی مقاوم هستند و دچار خوردگی نخواهند شد. استانداردDIN آلمان جزو استانداردهای سخت گیرانه در زمینه تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن در دنیا است که اکثر تولید کنندگان بزرگ دنیا از این استاندارد برای تولید محصولات استفاده می‌کنند.

استاندارد دین به چه معنی است؟
استاندارد دین یا DIN مخفف مؤسسه استاندارد آلمان Deutsches Institut für Normung”) ) است. این موسسه یک سازمان غیرانتفاعی است که در سال ۱۹۱۷ در برلین تأسیس شد تا هنجارها و استانداردهایی را برای بسیاری از محصولات از جمله بست های متریک ایجاد کند.

از آنجایی که کشور آلمان در آن سالها، در زمینه مهندسی سرآمد بوده است، استانداردهای تنظیم شده توسط DIN موجب بهبود روزافزون قابلیت های فنی و مهندسی در این کشور شده است. استاندارد دین به صنایع آلمانی کمک کرده است تا شهرت جهانی کسب کنند و به سازمان بین المللی استاندارد (ISO ) بپیوندند.

هدف اصلی استاندارد DIN توسعه استانداردهای فنی و مهندسی، در جهتی است که الزامات بازار را برآورده کند. تمامی اعضای موسسه نقش فعالی در فرآیند تصمیم گیری برای تنظیم این اسناد دارند.

بیش از ۳۶۰۰۰ کارشناس از بخش های صنعت، تحقیقات، حمایت از مصرف کننده و بخش دولتی بر روی پروژه های استانداردسازی DIN همکاری می کنند. نتیجه این تلاش‌ها استانداردها و رویه های بازارمحور است که تجارت جهانی را ارتقا می‌دهد و موجب تضمین کیفیت، حفاظت از جامعه و محیط‌زیست و بهبود ایمنی محیط کار می شود.

DIN در سال ۱۹۱۷ تأسیس شد و در سال ۲۰۱۷ صدمین سالگرد خود را جشن گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *